Efektami bolesławieckich badań zainteresował się Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego,  Pani Joanna Petrus z Lublińca prowadzi badania do pracy doktorskiej we współpracy z firmą Nantes.

Na swój projekt badawczy uzyskała dotację Europejskiego Funduszu Społecznego.

Joanna Petrus pisze swoją pracę o wpływie pochodnych fenotiazyny na właściwości i strukturę modelowej błony biologicznej a zatem posiada doświadczenie w badaniu wpływu różnorodnych związków na stan fizykochemiczny modelowej błony biologicznej. M.in. bada wpływ nanowody na przenikanie komórek. Upraszczając  chodzi m.in. o to, aby zbadać, jak woda po zmianie jej struktury w Reaktorze Niskotemperaturowej Plazmy wpływa na błonę komórek człowieka, czyli pozwala innym substancjom tę błonę przenikać.

– Efekty moich badań pozwolą na dalsze prace nad wykorzystaniem nanowody w produkcji na przykład leków – mówi Joanna Petrus.


Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij