Prezentujemy kolejny artykuł z bieżącego wydania „Postępów Kosmetologii”. „Zastosowanie krioterapii
w medycynie i w leczeniu wybranych chorób skóry” to tekst Katarzyny Barczyk i Marty Felisiak z Wydziału Profilaktyki Zdrowia Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu.

Mówi m.in. o tym, że terapia zimnem spowalnia procesy starzenia, reguluje przemianę materii, pomagając w walce z nadwagą i otyłością, zmniejsza przemęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia koloryt i stan skóry, korzystnie wpływa na włosy i paznokcie. Poza tym leczenie zimnem przyspiesza przemianę materii, sprzyjając spalaniu tkanki tłuszczowej. Krioterapia poprawia koloryt skóry, w odnowie biologicznej – opóźnia efekty starzenia, powodując wzrost sił witalnych organizmu, a także ma działanie relaksujące. Ma też działanie wspomagające w leczeniu otyłości i zwalczaniu cellulitu.

Zapraszamy do lektury:

Pobierz plik PDF z artykułem Odwiedź stronę internetową „Postępów kosmetologii”

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij