W Nanolaboratory Nantes w Bolesławcu oraz w firmie Stomadent od kilku lat prowadzimy badania nad nanotechnologią. Jednym z efektów tych badań jest nazwana przez nas Nanowodą woda o zmienionej strukturze.

Porządkujemy strukturę wody dzięki poddaniu jej obróbce w reaktorze niskotemperaturowej plazmy co nadaje wodzie właściwości spotykane w naturze, ale niespotykane w zwykłej wodzie, z ktorej korzystamy na co dzień.

Efekty naszych badań przez ostatnie lata zostaly poddane weryfikacji na kilku uczelniach wyższych i przez ośrodki badawcze. Wyniki tych badań potwierdzają ogromne możliwości wykorzystania Nanowody Nantes w medycynie, kosmetologii, rolnictwie, przemyśle czy innych dziedzinach.

Po jej wpływem obumierają komórki nowotworowe, rośliny rosną szybciej a kosmetyki lepiej przenikają do skóry. Nanowoda może pomagać i podstawowym naszym celem jest wykorzystanie jej do pomocy ludziom. Dlatego udostępniamy nie tylko efekty naszych prac ale i samą Nanowodę.

Woda o zmienionej strukturze nie zamarza w zerowej temperaturze, nie paruje w temperaturze stu stopni i ma niskie napięcie powierzchniowe. To tylko kilka efektownych cech, które przyciągają uwagę do naszego wynalazku. Ważniejsze jej cechy to te, które udowodniły badania naukowe.

Proces zmiany struktur wody wprowadzamy przy użyciu niskoczęstotliwościowej plazmy niskotemperaturowej o odpowiednio dobranych parametrach. Woda podczas tego procesu wykazuje lekką poświatę, co jest faktem o tyle znamiennym, co niespotykanym. Efektem takiego naświetlania jest uzyskanie deklastryzacji – zerwania rozległych wiązań wodorowych pozostawiając jedynie mniejsze rozmiarami mikroukłady, dzięki czemu niektóre właściwości wody zmieniają się.

Funkcjonalność tej technologii znalazła swoje potwierdzenie w pozytywnych wynikach badań wody pobranej do analizy po procesie obróbki. Warty podkreślenia jest fakt, że rezonansowe oddziaływania plazmy niskotemperaturowej z materią, mogą po odpowiednim doborze parametrów działać nie tylko na wodę, ale także na stopy metali modyfikując ich parametry. Poprzez napromieniowanie plazmą udaje się podnieść wytrzymałość mechaniczną stopów o nawet 30 procent w stosunku do stanu sprzed obróbki.

Badania przeprowadzone w Stomadencie w Bolesławcu wykazały silną zmianę przenikalności elektrycznej, współczynnika załamania światła, co także zostało potwierdzone badaniami na Uniwersytecie Wrocławskim, dodatkowo zanotowaliśmy zwiększoną zdolność do rozpuszczania substancji polarnych oraz gazów a także tworzenia emulsji i zawiesin. Badania w Stomadencie nad roślinami potwierdziły, że zastosowanie wody obrabianej plazmą niskotemperaturową przyczynia się do szybszego wzrostu roślin.

Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej oraz Zakład Genetyki Klinicznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie badały wpływ Nanwody na żywotność komórek nowotworowych. Wnioski: W hodowli komórek na podłożu poddanym działaniu niskotemperaturowej plazmy zaobserwowano spadek gęstości hodowli. Badania te będą rozwijane w kierunku leczenia białaczek oraz innych nowotworów.

Zakład Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Katedra Biostruktury Komórki udowodnił w swoich badaniach obumieranie komórek nowotworowych i hamowanie ich rozwoju. Jedna z obserwacji to zahamowanie podziałów komórkowych po traktowaniu wodą zdeklastrowaną, oraz wpływ tej wody na apoptozę (czyli obumieranie) komórek.

Zakład Farmakologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku udowodnił, że sól fizjologiczna poddana działaniu plazmy eliminuje komórki z uszkodzonym DNA, co pozwala na wyselekcjonowanie komórek zawierających jednolite i prawidłowe DNA, a tym samym poprawę funkcji tkanek i narządów. Badania te potwierdziły również fakt obumierania komórek nowotworowych i komórek białaczki pod wpływem Nanowody.

To jednak nie koniec badań nad Nanowodą Nantes,

Katedra Szczegółowej Uprawy Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie badała plony fasoli oraz żyta ozimego. Po użyciu wody zdeklasterowanej Nantes zaobserwowano wzrost plonu o ponad 50 procent.

Pracowniana Fizykochemii Dielektryków i Magnetyków Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego potwierdziła zaś brak niebezpiecznych rodników w nanowodzie.

Politechnika Wrocławska, Instytut Inżynierii Ochrony Środowiska potwierdziła brak negatywnych właściowści nanowody, brak toksyczności oraz to, że woda po obróbce plazmą wpływa znacząco i pozytywnie na wzrost roślin.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie badał zastosowanie Nanowody jako potencjalnego czynnika poprawy wyników konserwacji i przechowywania gamet – okazało się, że zastosowanie wody po obróbce plazmą poprawia żywotność przechowywanego nasienia o ponad 30 procent w stosunku do dotychczasowych rozwiązań.

Dotychczasowe sukcesy Nanolaboratory Nantes i Stomadentu to nie tylko opatentowanie metod wprowadzania komórek nowotworowych w stan obumierania czy też metody wytwarzania sztucznej śliny. Dużym sukcesem firmy jest owocne wykorzystanie Nanowody Nantes w kosmetologii. Nantes stworzył szeroką paletę innowacyjnych i wielokrotnie nagradzanych kosmetyków opartych na wodzie o zmienionej strukturze. Ich sukces rynkowy to kolejny dowód na skuteczność, ogromne możliwości zastosowania i potencjał Nanowody Nantes.

 

Więcej informacji o badaniach nad Nanowodą można znaleźć na stronie www.nantes.com.pl

Więcj informacji o kosmetykach Nantes można znaleźć na stronie www.kosmetyki.nantes.pl
Sklep internetowy z kosmetykami Nantes znajduje się pod adresem:
www.nantes.pl

 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij