Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w piątek odwiedziła Bolesławieckie firmy Stomadent oraz Nanolaboratory Nantes, w których prowadzi się badania nad nanotechnologią. 

IMG_8548

Zdzisław Oszczęda prezentuje pani minister najnowsze urządzenia do wytwarzanie Nanowody.

Minister zapoznała się z efektami badań, przede wszystkim z nazwaną Nanowodą zdeklastrowaną wodą o nadzwyczajnych właściwościach, oraz z bardzo obiecującymi wynikami badań Nanowody.

– Jestem pod wielkim wrażeniem tego, że tutaj, w Bolesławcu mamy najnowsze technologie – powiedziała Ilona Antoniszyn-Klik. –  A przede wszystkim najnowsze technologie aplikowane wraz z badaniami i z zatrudnieniem lokalnych pracowników, którzy wcześniej pracowali w zupełnie innych zawodach a teraz są w stanie tworzyć nam najnowocześniejsze rozwiązania, które potem będziemy sprzedawali za granicę.

Stomadent uruchamia właśnie produkcję suplementów diety opartych na swoim wynalazku. To zaciekawiło przedstawicielkę rządu.

– Jestem pod wrażeniem pomysłu takich suplementów diety, które poprawiają jakość naszego życia. To nie tylko przyszłość tej firmy, ale i całej branży – podsumowała minister.

IMG_8520

Wyprodukowana w Bolesławcu komora wytwarzająca Nanowodę dla rolnictwa.

Zainteresowana bolesławieckimi osiągnięciami minister, wraz z szefem Stomadentu, Zdzisławem Oszczędą, odwiedziła także zakład powstały w dawnym Zapeksie, w którym uruchomiono produkcję komór do samodzielnego wytwarzania Nanowody m.in. dla potrzeb rolnictwa. Pierwsze komory z tego zakładu już trafiają do hodowli bydła i drobiu. Mają zwiększać wydajność hodowli i obniżać jej koszty poprawiając stan zdrowia zwierząt.

IMG_8562

Zdzisław Oszczęda prezentuje sprzęt do testowania nowych produktów.

– Produkcję tę uruchomiliśmy dzięki unijnej dotacji i nasz produkt już zaczyna zdobywać rynek – mówi Zdzisław Oszczęda. – Taka wizyta jak dzisiejsza to dla mnie gest poparcia ze strony pani minister ale również forma zwrócenia uwagi na nasze osiągnięcia i docenienia naszej pracy.

Kliknij TUTAJ i obejrzyj materiał wideo.

Informacja i zdjęcia: Bobrzanie.pl

 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij