Wczoraj w Jeleniej Górze podczas gali z okazji dwudziestolecia Euroregionu Nysa wręczono nagrody INNOVATION 2011 za najlepsze innowacje mijającego roku. Laureatem drugiej nagrody został Nantes za swoją innowacyjną pastę z hydroksyapatytem.

Nagrodę z rąk prezydentów Euroregionu Nysa odebrał prezes Nanolaboratory Nantes, Zdzisław Oszczęda.

– Dziękuję bardzo za tę nagrodę, dziękuję szanownej komisji konkursowej i moim współpracownikom z laboratorium Nantes, dzięki którym powstała nagrodzona pasta do zębów – mówi prezes Oszczęda. – Jej wyróżnienie to kolejna nagroda pokazująca również nam samym, jak ważne może być to, co robimy.

Pasta NANTES to produkt nowatorski. Wykorzystując patent Polskiej Akademii Nauki i 160 tys. złotych z unijnej dotacji na innowacje (i dokładając drugie tyle z własnej kieszeni) Nantes uruchomił produkcję leczniczej pasty o wyjątkowych właściwościach opartej na nanocząsteczkach hydroksyapatytu, czyli łatwo przyswajalnego wapnia, materiału stosowanego przy pobudzaniu regeneracji kości w ubytkach kostnych. Pasta do zębów NANTES zapewnia najlepszą ochronę przed chorobami przyzębia, próchnicą i kamieniem nazębnym. To także pasta profilaktyczna, warta użycia przy chorobach dziąseł.

Zachęcona sukcesem rynkowym pasty z hydroksyapatytem firma Nanolaboratory Nantes uruchamia właśnie produkcję wybielającej pasty do zębów. Już wkrótce będzie można ją kupić w Przychodniach Stomatologicznych STOMADENT, sklepie internetowym Nantes.pl oraz w salonach partnerskich.

 

Kup pastę NANTES w sklepie Nantes.pl

Obejrzyj film o nagrodzonym produkcie:

 

 

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij