o nas

Firma „NANTES” Sp. z o.o Systemy Nanotechnologii powstała w lutym 2007 roku łącząc polski kapitał z doświadczeniem białoruskich naukowców. W naszej firmie podjęliśmy badania i wdrażanie procesów technologicznych, aby wykorzystać naszą wiedzę w skali przemysłowej.

Dzięki odkryciom zjawisk jakie towarzyszą pracy w Reaktorze Niskotemperaturowej Plazmy (RNP) potrafimy modelować i zmieniać strukturę praktycznie każdego materiału poprawiając jego właściwości i parametry.

RNP porządkuje i przebudowuje siatkę krystaliczną materiałów twardych, bardzo twardych i opartych na bazie płynów. Wiemy już, że do przebudowy ich struktury nie potrzeba ani wysokich temperatur, ani specjalnych energii, jak sądzono do tej pory. Wystarczy jeden impuls lub seria impulsów. Ich energia nie powinna jednak przekraczać energii atomu, który wchodzi w skład krystalicznej sieci. Naszą uwagę szczególnie przyciągnęły zjawiska i efekty jakie występują przy zmianach struktury wody.

W naszym wypadku, za pomocą rezonansu wyzwanego napromieniowaniem plazmy udaje się optymalizować strukturalno – informacyjny stan wody zarówno poza, jak i wewnątrz biologicznych systemów. Wykorzystanie rezultatów tych badań może doprowadzić nie tylko do stworzenia nowych metod diagnozowania i leczenia, ale również głębszego zrozumienia mechanizmów rozwoju różnych chorób – onkologicznych nie wyłączając.

Nasze eksperymenty z zastosowaniem Reaktora Niskotemperaturowej Plazmy dały już efekty w kilku dziedzinach. W oparciu o wodę poddaną działaniu zimnej plazmy stworzyliśmy serię kosmetyków.

Badane jest również użycie RNP w rolnictwie, gospodarce odpadami a nawet w produkcji maszyn górniczych.

Na tej stronie staramy się relacjonować na bieżąco nasze, i nie tylko nasze, osiągnięcia w dziedzinie badań nad zastosowaniami RNP. Nie dość, że sami staramy się wykorzystać w różnych dziedzinach efekty naszych badań, wspieramy inne firmy szukające ich zastosowań. Nasze badania zainteresowały również naukowców.

Zapraszamy do lektury naszego bloga, obejrzenia materiałów wideo o naszych osiągnięciach i produktach a także bliższego poznania samych produktów, a także zapraszamy do kontaktu z nami z pośrednictwem poniższego formularza.

Napisz do nas

    Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

    Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

    Zamknij